Život v S-centru Hodonín

24. 11. 2020
Zdravíme všechny rodinné příslušníky a naše přátelé!

Máme pro Vás potěšující zprávy, první z nich je, že se náš domov vrací pomalu do aktivnějšího života, všechny oddělení jsou již bez izolace, uživatelé se mohou pohybovat po celém domově a to díky víc než dobrým výsledkům druhého kola povinného testování uživatelů a zaměstnanců. A co se tedy konkrétně stalo minulý týden?

V pondělí jsme pro naše uživatele a zaměstnance uskutečnili za přísných podmínek Mši svatou. Mše se konala v našem atriu, příjemná slova kaplana byla doprovázena zpěvem a kytarou, která
se rozpínala celým domovem a dostala se otevřenými dveřmi až k imobilním uživatelům na oddělení. Dále se budeme domlouvat na dalších návštěvách, protože si uvědomujeme blížící se čas Vánoc a tak trochu se snažíme vynahradit dlouhodobé odloučení od rodin, které je pro naše uživatele velmi náročné.
Ve středu a ve čtvrtek proběhlo druhé kolo povinného testování uživatelů i zaměstnanců. Máme pro Vás další pozitivní zprávu, ze všech testovaných nebyl nikdo pozitivní. Jeden uživatel
a 8 zaměstnanců jsou v domácí karanténě, co je víc než dobrý výsledek a to jen díky zodpovědnému přístupu každého zaměstnance a za to velké díky.

Naši uživatelé se stále aktivizují jak ve skupinkách tak individuálně, vždy záleží na zdravotním
a duševním stavu uživatele. Využíváme příjemného babího léta a v denních aktivitách nechybí pravidelné procházky a návštěva našich kozlíků.

Touto cestou bychom rádi poděkovali firmě Frankospol Office s.r.o. , která nám věnovala ochranné rukavice pro naše zaměstnance a nechyběla malá sladká pozornost za péči o naše uživatele. Těchto darů si velmi vážíme a jsou pro nás zpětnou vazbou, že naši práci děláme správně a víme, že na to vše nejsme sami.